Coach zdrowia Gdańsk

Strona główna » Coach zdrowia

Coaching zdrowia (health coaching) – co to właściwie oznacza? To dynamicznie rozwijająca się i coraz bardziej popularna metoda profilaktyki zdrowotnej oraz zapobiegania chorobom cywilizacyjnym. Health coach to osoba, która korzystając z metod life coachingu, edukuje, motywuje i inspiruje do podejmowania kroków prowadzących do poprawy stanu zdrowia.

Badania naukowe udowodniły, że skuteczność coachingu zdrowia w leczeniu niektórych chorób, np. cukrzycy jest bardzo wysoka, czasami przewyższająca korzyści płynące z tradycyjnego leczenia. Coach zdrowa pomaga m.in. zmienić nawyki żywieniowe (czy wiesz, że sposób odżywiania 20% Polaków można określić jako bardzo niezdrowy?), wprowadzić codziennej rutyny aktywność fizyczną oraz zmienić tryb życia na zdrowszy.

Głównym założeniem coachingu zdrowia (odróżniającego go np. od dietetyki), jest przekonanie, że umysł i ciało są ze sobą ściśle powiązane i każdy, kto chce zacząć pracować nad swoim ciałem, powinien zacząć od umysłu. Dziedziną, która filozofią nieco nawiązuje do health coachingu, jest psychodietetyka. Coach zdrowia pomaga zmienić nawyki, wykorzystując indywidualny potencjał oraz predyspozycje. Przeprowadza zmiany, biorąc pod uwagę naturalny tryb dnia osoby, z którą pracuje oraz zwracając uwagę na jego osobiste potrzeby. Dzięki takiemu podejściu proces zmian przebiega wyjątkowo efektywnie, a otrzymane efekty pozwalają cieszyć się zdrowiem na dłużej.

W czym pomoże Ci coach zdrowia?

Coach zdrowia zajmuje się promocją i edukacją w zakresie zdrowego trybu życia i wykorzystywaniem technik coachingowych w celu poprawy jakości życia osoby, z którą pracuje. W jakich sytuacjach pomoc coacha zdrowia jest wyjątkowo skuteczna? Zgłoś się do niego, jeśli chcesz:

  • zmienić nawyki żywieniowe w celu poprawy stanu zdrowia, złagodzić objawy chorób dietozależnych lub zrzucić kilka kilogramów,
  • wprowadzić w życie zalecenia lekarza pierwszego kontaktu lub dietetyka, lecz nie wiesz, jak samodzielnie się do tego zabrać i brakuje Ci motywacji,
  • poprawić skuteczność leczenia chorób przewlekłych,
  • poprawić jakość swojego snu (szczególnie, jeśli cierpisz na bezsenność),
  • rzucić palenie lub inne niezdrowe nałogi,
  • być bardziej aktywny fizycznie (nie tylko przez dwa-trzy tygodnie, ale wprowadzić aktywność fizyczną do życia na stałe),
  • zmienić nawyki całej rodziny,
  • dowiedzieć się, jak radzić sobie ze stresem i jak zminimalizować ilość przewlekłego stresu w swoim życiu (pamiętaj, że krótkotrwały stres nie niesie negatywnych skutków dla organizmu),
  • zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne.

Regularna praca z coachem zdrowia pozwoli Ci nie tylko poczuć się lepiej i poprawić jakość Twojego życia, ale również zminimalizuje ryzyko zachorowania w przyszłości na choroby, których występowanie w dużej mierze uzależnione jest od trybu życia. Cukrzyca, nowotwory, otyłość, schorzenia układu sercowo-naczyniowego, alergie – każda z tych chorób cywilizacyjnych związana jest z nieprawidłową, niezdrową dietą, brakiem ruchu, paleniem papierosów, nadużywaniem alkoholu, życiem w nieustającym stresie. Praca z wykwalifikowanym coachem zdrowia pomoże Ci zmienić styl życia na lepsze i dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem.

Coache zdrowia

dr n. med. Magdalena Kozłowska

Neurolog, Coach zdrowia

Dr n. med. Magdalena Kozłowska jest specjalistą neurologiem z wieloletnią praktyką w poradniach specjalistycznych i na oddziałach szpitalnych. Ukończyła także kierunek coaching zdrowia, by w jeszcze bardziej kompleksowo pomagać pacjentom w walce z chorobą. W ramach jej głównych zainteresowań leżą: bóle głowy, bóle kręgosłupa, migrena, omdlenia, padaczka, udar mózgu, choroba Parkinsona.

Zarezerwuj wizytę

Najczęściej wybierani specjaliści

Poznaj zgrany i wykwalifikowany zespół Centrum Medycznego Zdrowy Profil

Prof. dr.hab. n. med. Dariusz Kozłowski Kardiolog, Hipertensjolog, Leczenie omdleń, Kardiolog sportowy
dr hab. n. med. Dagmara Hering Hipertensjolog, Kardiolog
mgr Grzegorz Jakubowski Fizjoterapeuta