Strona główna » Grzegorz Sławiński

dr n. med.

Grzegorz Sławiński

Kardiolog, Leczenie omdleń
O mnie

Dr n. med. Grzegorz Sławiński jest specjalistą kardiologiem. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób serca i układu sercowo-naczyniowego, m.in. arytmii serca, nadciśnienia tętniczego, wad serca, niewydolności serca, choroby niedokrwiennej serca. Prócz porad kardiologicznych wykonuje testy pochyleniowe, elektrokardiograficzne próby wysiłkowe, farmakologiczne odnerwienie mięśnia sercowego (próba Jose), przezklatkowe badania echokardiograficzne (ECHO serca) oraz interpretuje elektrokardiograficzne zapisy holterowskie.

Języki

angielski

Doświadczenie

Dyplom lekarza uzyskał w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w 2014 roku. Po zakończeniu stażu podyplomowego rozpoczął specjalizację z kardiologii w Klinice Kardiologii i Elektroterapii Klinicznego Centrum Kardiologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, specjalizując się przede wszystkim w zakresie leczenia zaburzeń rytmu serca, kwalifikacji do implantacji kardiologicznych urządzeń wszczepialnych oraz ich kontroli (rozruszników [stymulatorów] serca, kardiowerterów-defibrylatorów [ICD], CRT-D/P) oraz w dziedzinie kardioonkologii.

W roku 2019 uzyskał z wyróżnieniem tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy: „Białko C-reaktywne i inne czynniki w przewidywaniu ryzyka wystąpienia infekcyjnego zapalenia wsierdzia lub infekcji loży implantowanego urządzenia wśród pacjentów z wszczepialnymi urządzeniami kardiologicznymi”. W 2021 r. zdał Europejski egzamin kardiologiczny (European Examination in Core Cardiology).

Swoją wiedzę i umiejętności poszerzał także podczas staży zagranicznych w renomowanych ośrodkach kardiologicznych w Trieście (Włochy) oraz w Göteborgu (Szwecja).

Jest autorem kilkudziesięciu prac naukowych publikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach, a wyniki swoich badań naukowych prezentuje na kardiologicznych kongresach i konferencjach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Zakres usług z cenami
Konsultacja kardiologiczna 250 zł
Test pochyleniowy 600 zł
Kontrola stymulatorów Medtronic, Biotronik, Boston 200 zł
Próba wysiłkowa 250 zł
Echo serca 200 zł
Próba Jose 400 zł + koszt leku (zależny od wagi pacjenta 100-240 zł)
Test ortostatyczny 300 zł
Test atropinowy przed kardioneuroablacją 400 zł

W cenę każdej konsultacji kardiologicznej wliczone jest badanie EKG

W czym pomoże Ci specjalista:

Nie wiesz do jakiego lekarza się umówić? Zadzwoń +48 664 174 000

Dane kontaktowe

+48 664 174 000 Pon-Pt: 10-18 biuro@zdrowyprofil.pl

★★★★★ 98% Zadowolonych pacjentów
z usług placówki na Znany Lekarz

Najczęściej wybierani specjaliści

Poznaj zgrany i wykwalifikowany zespół Centrum Medycznego Zdrowy Profil

prof. dr.hab. n. med. Dariusz Kozłowski Kardiolog, Hipertensjolog, Leczenie omdleń, Kardiolog sportowy
mgr Grzegorz Jakubowski Fizjoterapeuta
dr n. med. Magdalena Kozłowska Neurolog, Program NeuroCovid