Kardiolog Gdańsk

Strona główna » Kardiolog

Schorzenia układu sercowo-naczyniowego plasują się na czołówce listy chorób cywilizacyjnych. Aż 46% zgonów w Polsce następuje w wyniku chorób układu krążenia. Jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy? Przede wszystkim nieprawidłowa, zbyt tłusta dieta, brak ruchu i siedzący tryb życia, czyli kwestie, na które każdy z nas ma wpływ. Czy w takim razie można powiedzieć, że choroby serca fundujemy sobie na własne życzenie? Nie zawsze tak jest, jednak w większości przypadków zmiana trybu życia na zdrowszy może pomóc uniknąć kłopotów z sercem. Jeśli jednak problem już jest i serce nie działa tak, jak powinno, należy udać się do kardiologa.

dobry kardiolog gdańsk

Kardiologia jest jedną z najbardziej rozwiniętych dziedzin medycyny. Lekarz kardiolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego, a także edukowaniem pacjentów w zakresie profilaktyki zachorowań.

Kardiologia to bardzo rozległa dziedzina, w ramach której można wyodrębnić specjalizacje, takie jak:

Kardiologia nieinwazyjna – w ramach której diagnostyka i leczenie chorób odbywa się bez ingerencji w organizm i struktury ciała. Kardiologia nieinwazyjna wykorzystuje metody takie jak: Holter EKG oraz ciśnieniowy, EKG spoczynkowe, RTG, echo serca czy test wysiłkowy.

Kardiologia inwazyjna – umożliwia diagnostykę i leczenie chorób serca przez zastosowanie cewnika naczyniowego.

Kardiochirurgia – w której zakres wchodzi leczenie operacyjne, takie jak: zakładanie by-passów, czy wymiana i naprawa zastawek mitralnej, aortalnej i trójdzielnej.

Kardiologia dziecięca – jak sama nazwa mówi, specjalizacja zajmująca się leczeniem chorób serca najmłodszych pacjentów.

W czym pomoże Ci kardiolog

Kiedy należy udać się na wizytę u kardiologa? Podstawowymi objawami, które powinny wzbudzić niepokój są: ból, ucisk lub gniecenie w klatce piersiowej, zmiany w rytmie serca, nieprawidłowe ciśnienie tętnicze, częste uczucie uderzenia krwi do głowy, obrzęki kończyn i twarzy oraz powtarzające się zasłabnięcia i omdlenia. Kontrolować pracę swojego serca powinien każdy, jednak regularne badania serca są szczególnie ważne u osób po 50. roku życia, u których ryzyko zachorowania na choroby układu sercowo-naczyniowego gwałtownie wzrasta.

Kardiologi diagnozuje i leczy schorzenia takie jak:

  • bradykardia, czyli zaburzenie polegające na zbyt wolnej pracy serca,
  • tachykardia, czyli zaburzenie polegające na zbyt szybkiej pracy serca,
  • zaburzenia rytmu serca, czyli arytmia,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • choroba wieńcowa, czyli stan chorobowy spowodowany niedotlenieniem mięśnia sercowego,
  • niewydolność serca spowodowana uszkodzeniem mięśnia sercowego,
  • zapalenie mięśnia sercowego,
  • miażdżyca, czyli choroba tętnic, prowadząca do zwężenia ich światła,
  • zawał mięśnia sercowego.

Na pierwszą wizytę u kardiologa warto zabrać ze sobą wszystkie aktualne i dotychczasowe wyniki badań krwi i innych badań diagnostycznych. Warto również spisać na kartce nazwy wszystkich leków, które przyjmujesz (zarówno tych zleconych przez lekarzy, jak i zakupionych bez recepty) oraz objawy, które Cię niepokoją.

Lista dostępnych badań kardiologicznych

Test atropinowy przed kardioneuroablacją 400 zł
Test ortostatyczny 300 zł
Próba Jose 400 zł + koszt leku (zależny od wagi pacjenta 100-240 zł)
Echo serca dorosłych + USG płuc (diagnostyka post COVID) 380 zł
Doppler żył kończyn dolnych 220 zł/kończyna
Doppler tętnic kończyn dolnych 220 zł/kończyna
Echo przezprzełykowe 590 zł
Doppler tętnic nerkowych 220 zł
Kontrola stymulatorów (Medtronic, Biotronik, Boston) 200 zł
Próba dobutaminowa 450 zł
Test pochyleniowy TILT 600 zł
Analiza składu ciała 30 zł
Doppler tętnic dogłowowych 220 zł
Próba wysiłkowa 250 zł
Istel ECG (wypożyczenie) 250 zł/tydzień
Istel ECG (opis) 20 zł/1 pomiar
Istel ECG (opis) 180 zł/10 pomiarów

Kardiolodzy

lek. Monika Olczyk

Kardiolog

specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog w trakcie specjalizacji

Zarezerwuj wizytę

lek. med. Piotr Zieleniewicz

Kardiolog

Lekarz II Kliniki Kardiologii i Elektroterapii Serca Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie realizuje specjalizację z kardiologii. Członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Sekcji Rytmu Serca, Asocjacji Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny oraz Asocjacji Echokardiografii.

W pracy zawodowej zajmuje się diagnostyką kardiologiczną i leczeniem m.in. nadciśnienia tętniczego, migotania przedsionków, choroby niedokrwiennej serca, niewydolności serca, zaburzeń rytmu i przewodzenia. Posiada doświadczenie w kwalifikacji do postępowania z zakresu elektroterapii i kontroli urządzeń wszczepialnych (stymulatory [rozruszniki], kardiowertery-defibrylatory [ICD], urządzenia CRT).
W ramach pracy doktorskiej bada epidemiologię i farmakoterapię nadciśnienia tętniczego i migotania przedsionków w populacji polskiej powyżej 65. roku życia.

Autor prac naukowych i doniesień zjazdowych prezentowanych na polskich i zagranicznych konferencjach.

Zarezerwuj wizytę

dr. n. med. Tomasz Królak

Kardiolog

Dr n. med. Tomasz Królak jest kardiologiem, wieloletnim pracownikiem II Kliniki Kardiologii i Elektroterapii Serca Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W UCK pracuje w Poradni Zaburzeń Rytmu Serca oraz wykonuje zabiegi ablacji. W Centrum Medycznym Zdrowy Profil udziela konsultacji kardiologicznych, wykonuje kwalifikację do zabiegu ablacji oraz kontrole po zabiegu ablacji.

Zarezerwuj wizytę

dr n. med. Elżbieta Wabich

Kardiolog

Doktor nauk medycznych, absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizację ukończyła w Klinice Kardiologii i Elektroterapii Serca Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Pełni obowiązki Asystenta w Klinice Kardiologii i Elektroterapii Serca Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie obroniła dysertację doktorską pt. „Przydatność echokardiograficznej techniki śledzenia markerów akustycznych w ocenie ryzyka arytmii nadkomorowych i komorowych u chorych z kardiomiopatią przerostową”. Członkini Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, sekcji Rytmu Serca oraz Echokardiografii.

Posiada doświadczenie w zakresie diagnostyki i leczenia zaburzeń rytmu i przewodzenia, kwalifikacji do postępowania z zakresu elektroterapii i kontroli urządzeń wszczepialnych (stymulatory, ICD, urządzenia CRT).

Główne zainteresowania kliniczne Pani Doktor to m.in. procedury z zakresu elektroterapii, diagnostyka elektrokardiograficzna.

Zarezerwuj wizytę

dr n. med. Monika Figura-Chmielewska

Kardiolog

Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku. Posiada specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych, specjalizuje się w zagadnieniach kardiologicznych.

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in w Klinicznym Centrum Kardiologii oraz uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach tematycznych związanych z kardiologią i chorobami wewnętrznymi.

Jest członkinią Towarzystwa Internistów Polskich i autorką licznych publikacji naukowych związanych z kardiologią.

Zarezerwuj wizytę

lek. med. Antoni Toruński

Kardiolog

Lek. med. Antoni Toruński jest kardiologiem z wieloletnim doświadczeniem, pracownikiem II Kliniki Kardiologii i Elektroterapii Serca Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Przez lata pracował głównie na Intensywnym Nadzorze Kardiologicznym. W Centrum Medycznym Zdrowy Profil udziela konsultacji kardiologicznych oraz kontroluje stymulatory Biotronik, Medtronic i Boston.

Zarezerwuj wizytę

prof. dr hab. n. med. Dagmara Hering

Hipertensjolog, Kardiolog

Prof. dr hab. n. med. Dagmara Hering jest kardiologiem, hipertensjologiem i specjalistą chorób wewnętrznych.

Od początku swojej pracy zawodowej związana jest z Kliniką Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii GUMed.

Jest ekspertem z wieloletnim doświadczeniem o uznaniu międzynarodowym jako klinicysta i badacz w ocenie roli układu współczulnego w fizjologii i patofizjologii różnych schorzeń, ze szczególnym uwzględnieniem nadciśnienia tętniczego, chorób sercowo-naczyniowych, chorób nerek i cukrzycy oraz zabiegowych metod leczenia nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca i przewlekłej choroby nerek.

 

Zarezerwuj wizytę

dr n. med. Radosław Nowak

Kardiolog

Radosław Nowak jest kardiologiem, pracownikiem I Kliniki Kardiologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Doświadczenie zdobywał na oddziale pooperacyjnym, w Klinice Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej, w Poradni Hipercholesterolemii Rodzinnej, na oddziale Kardiologii Inwazyjnej czy na Oddziale Intensywnej Terapii Kardiologicznej. W 2018 roku zajął II miejsce w plebiscycie Hipokrates Pomorza w kategorii Kardiolog Roku.

Zarezerwuj wizytę

lek. med. Łukasz Dziurkowski

Kardiolog

Lek. med. Łukasz Dziurkowski pracuje w II Klinice Kardiologii i Elektroterapii Serca oraz w Poradni Zaburzeń Rytmu Serca Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń rytmu serca, zarówno farmakologicznym jak i zabiegowym. Zajmuje się kwalifikacją pacjentów do zabiegów ablacji arytmii oraz prowadzi wizyty kontrolne po zabiegach ablacji.

Zarezerwuj wizytę

lek. Justyna Suchecka

Kardiolog

Dyplom lekarza uzyskała w Akademii Medycznej w Gdańsku w 2006 roku. Po zakończeniu stażu podyplomowego w Szpitalu MSW w Gdańsku rozpoczęła specjalizację z kardiologii pod kierownictwem prof. Grzegorza Raczaka w Klinice Kardiologii i Elektroterapii Klinicznego Centrum Kardiologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Zdobyła tam cenne doświadczenie m.in w zakresie leczenia zaburzeń rytmu serca, kwalifikacji do implantacji oraz kontroli urządzeń wszczepialnych (rozruszników serca, ICD, CRT-D/P). Przez wiele lat prowadziła zajęcia dydaktyczne ze studentami ( również w języku angielskim).
W roku 2016 uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie kardiologii.
Doskonali swoje umiejętności w zakresie kardiologii i elektroterapii poprzez uczestnictwo w licznych kongresach i kursach kardiologicznych. Należy do Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Lek. med. Justyna Suchecka zajmuje się leczeniem m.in. arytmii serca, nadciśnienia tętniczego, wad serca, niewydolności serca, migotania przedsionków, zaburzeń rytmu serca, kołatań serca czy choroby niedokrwiennej serca.

Zarezerwuj wizytę

prof. dr.hab. n. med. Dariusz Kozłowski

Kardiolog, Hipertensjolog, Leczenie omdleń, Kardiolog sportowy

Prof. dr hab. n. med. Dariusz Kozłowski jest kardiologiem z wieloletnim doświadczeniem, specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych, kardiologii i hipertensjologii. Wśród jego zainteresowań klinicznych i naukowych szczególne miejsce zajmują arytmie serca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca i szeroko pojęte omdlenia kardiogenne.

Zarezerwuj wizytę

Kardiologia

Nasze centrum oferuje szeroką ofertę badań kardiologicznych i konsultacje specjalistyczne. Posiadamy 10-osobowy zespół kardiologów oraz wykonujemy pełen zakres badań kardiologicznych: holter EKG, holter ciśnieniowy, echo serca, próbę wysiłkową, próbę dobutaminową, kontrolę stymulatorów serca (Medtronic/Biotronik/Boston) czy echo przezprzełykowe. Dodatkowo zajmujemy się leczeniem omdleń oraz wykonujemy badania z zakresu leczenia omdleń tj. test pochyleniowy (TILT test), próbę Jose czy test ortostatyczny. W celu zapewnienia pełnej diagnostyki wykonujemy również badania obrazowe: USG tarczycy, USG jamy brzusznej, doppler tętnic dogłowowych, doppler tętnic nerkowych, doppler tętnic kończyn dolnych czy doppler żył kończyn dolnych.

Najczęściej wybierani specjaliści

Poznaj zgrany i wykwalifikowany zespół Centrum Medycznego Zdrowy Profil

prof. dr.hab. n. med. Dariusz Kozłowski Kardiolog, Hipertensjolog, Leczenie omdleń, Kardiolog sportowy
mgr Grzegorz Jakubowski Fizjoterapeuta
dr n. med. Magdalena Kozłowska Neurolog, Program NeuroCovid

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_contains() in /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php:373 Stack trace: #0 /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(358): Smush\Core\Parser\Parser->sanitize_value('href') #1 /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(157): Smush\Core\Parser\Parser->is_safe('href') #2 /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(120): Smush\Core\Parser\Parser->get_element_attributes('<link href="htt...', 'https://zdrowyp...') #3 /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-page-parser.php(35): Smush\Core\Parser\Parser->get_elements_with_image_attributes('<! in /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php on line 373