Kardiolog Gdańsk

Strona główna » Kardiolog

Schorzenia układu sercowo-naczyniowego plasują się na czołówce listy chorób cywilizacyjnych. Aż 46% zgonów w Polsce następuje w wyniku chorób układu krążenia. Jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy? Przede wszystkim nieprawidłowa, zbyt tłusta dieta, brak ruchu i siedzący tryb życia, czyli kwestie, na które każdy z nas ma wpływ. Czy w takim razie można powiedzieć, że choroby serca fundujemy sobie na własne życzenie? Nie zawsze tak jest, jednak w większości przypadków zmiana trybu życia na zdrowszy może pomóc uniknąć kłopotów z sercem. Jeśli jednak problem już jest i serce nie działa tak, jak powinno, należy udać się do kardiologa.

Kardiologia jest jedną z najbardziej rozwiniętych dziedzin medycyny. Lekarz kardiolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego, a także edukowaniem pacjentów w zakresie profilaktyki zachorowań.

Kardiologia to bardzo rozległa dziedzina, w ramach której można wyodrębnić specjalizacje, takie jak:

Kardiologia nieinwazyjna – w ramach której diagnostyka i leczenie chorób odbywa się bez ingerencji w organizm i struktury ciała. Kardiologia nieinwazyjna wykorzystuje metody takie jak: Holter EKG oraz ciśnieniowy, EKG spoczynkowe, RTG, echo serca czy test wysiłkowy.

Kardiologia inwazyjna – umożliwia diagnostykę i leczenie chorób serca przez zastosowanie cewnika naczyniowego.

Kardiochirurgia – w której zakres wchodzi leczenie operacyjne, takie jak: zakładanie by-passów, czy wymiana i naprawa zastawek mitralnej, aortalnej i trójdzielnej.

Kardiologia dziecięca – jak sama nazwa mówi, specjalizacja zajmująca się leczeniem chorób serca najmłodszych pacjentów.

W czym pomoże Ci kardiolog

Kiedy należy udać się na wizytę u kardiologa? Podstawowymi objawami, które powinny wzbudzić niepokój są: ból, ucisk lub gniecenie w klatce piersiowej, zmiany w rytmie serca, nieprawidłowe ciśnienie tętnicze, częste uczucie uderzenia krwi do głowy, obrzęki kończyn i twarzy oraz powtarzające się zasłabnięcia i omdlenia. Kontrolować pracę swojego serca powinien każdy, jednak regularne badania serca są szczególnie ważne u osób po 50. roku życia, u których ryzyko zachorowania na choroby układu sercowo-naczyniowego gwałtownie wzrasta.

Kardiologi diagnozuje i leczy schorzenia takie jak:

  • bradykardia, czyli zaburzenie polegające na zbyt wolnej pracy serca,
  • tachykardia, czyli zaburzenie polegające na zbyt szybkiej pracy serca,
  • zaburzenia rytmu serca, czyli arytmia,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • choroba wieńcowa, czyli stan chorobowy spowodowany niedotlenieniem mięśnia sercowego,
  • niewydolność serca spowodowana uszkodzeniem mięśnia sercowego,
  • zapalenie mięśnia sercowego,
  • miażdżyca, czyli choroba tętnic, prowadząca do zwężenia ich światła,
  • zawał mięśnia sercowego.

Na pierwszą wizytę u kardiologa warto zabrać ze sobą wszystkie aktualne i dotychczasowe wyniki badań krwi i innych badań diagnostycznych. Warto również spisać na kartce nazwy wszystkich leków, które przyjmujesz (zarówno tych zleconych przez lekarzy, jak i zakupionych bez recepty) oraz objawy, które Cię niepokoją.

Lista dostępnych badań kardiologicznych

Echo przezprzełykowe 590 zł
Doppler tętnic nerkowych 180 zł
Kontrola stymulatorów (Medtronic, Biotronik) 170 zł
Próba dobutaminowa 350 zł
Test pochyleniowy TILT 450 zł
Doppler tętnic dogłowowych 180 zł
Próba wysiłkowa 200 zł
Istel ECG 250 zł/tydzień
Miareczkowanie dla CPAP - po wykonaniu badania OBS bezpłatnie
Badanie OBS/OSA – poligrafia 150 zł
USG tarczycy 160 zł
USG jamy brzusznej 160 zł
Echo serca dorosłych 160 zł
Holter EKG 3-odprowadzeniowy 150 zł/pierwsza doba
Holter EKG 7-odprowadzeniowy 150 zł/pierwsza doba
Holter EKG 12-odprowadzeniowy 180 zł/pierwsza doba
Holter EKG 120 zł/każda kolejna doba
Holter EKG 600 zł/tydzień
Holter ciśnieniowy 150 zł/doba

Kardiolodzy

dr n. med. Monika Chmielecka

Kardiolog, Leczenie omdleń

Zarezerwuj wizytę

lek. Justyna Suchecka

Kardiolog

Dyplom lekarza uzyskała w Akademii Medycznej w Gdańsku w 2006 roku. Po zakończeniu stażu podyplomowego w Szpitalu MSW w Gdańsku rozpoczęła specjalizację z kardiologii pod kierownictwem prof. Grzegorza Raczaka w Klinice Kardiologii i Elektroterapii Klinicznego Centrum Kardiologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Zdobyła tam cenne doświadczenie m.in w zakresie leczenia zaburzeń rytmu serca, kwalifikacji do implantacji oraz kontroli urządzeń wszczepialnych (rozruszników serca, ICD, CRT-D/P). Przez wiele lat prowadziła zajęcia dydaktyczne ze studentami ( również w języku angielskim).
W roku 2016 uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie kardiologii.
Doskonali swoje umiejętności w zakresie kardiologii i elektroterapii poprzez uczestnictwo w licznych kongresach i kursach kardiologicznych. Należy do Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Lek. med. Justyna Suchecka zajmuje się leczeniem m.in. arytmii serca, nadciśnienia tętniczego, wad serca, niewydolności serca, migotania przedsionków, zaburzeń rytmu serca, kołatań serca czy choroby niedokrwiennej serca.

Zarezerwuj wizytę

Prof. dr.hab. n. med. Dariusz Kozłowski

Kardiolog, Hipertensjolog, Leczenie omdleń, Kardiolog sportowy

Prof. dr hab. n. med. Dariusz Kozłowski jest kardiologiem z wieloletnim doświadczeniem, specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych, kardiologii i hipertensjologii. Wśród jego zainteresowań klinicznych i naukowych szczególne miejsce zajmują arytmie serca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca i szeroko pojęte omdlenia kardiogenne.

Zarezerwuj wizytę

Kardiologia

Nasze centrum oferuje szeroką ofertę usług kardiologicznych od badań, po konsultacje. Posiadamy najlepszą w kadrę kardiologów w Gdańsku. Nasze centrum oferuje szeroką ofertę usług kardiologicznych od badań, po konsultacje. Posiadamy najlepszą w kadrę kardiologów w Gdańsku.

Najczęściej wybierani specjaliści

Poznaj zgrany i wykwalifikowany zespół Centrum Medycznego Zdrowy Profil

Prof. dr.hab. n. med. Dariusz Kozłowski Kardiolog, Hipertensjolog, Leczenie omdleń, Kardiolog sportowy
dr hab. n. med. Dagmara Hering Hipertensjolog, Kardiolog