Fizjoterapeuta Gdańsk

Strona główna » Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta to specjalista, który zajmuje się utrzymywaniem, rozwijaniem i przywracaniem sprawności ruchowej człowieka. Wykorzystuje w tym celu różne metody, w tym kinezyterapię (tzn. leczenie ruchem, czyli najprościej mówiąc gimnastykę leczniczą), fizykoterapię (leczenie za pomocą bodźców, takich jak prąd, pole magnetyczne czy ultradźwięki), terapię manualną oraz masaż i kąpiele lecznicze.

etrapia manualna gdańsk prywatnie, fizykoterapia gdańsk prywatnie laser wysokoenergetyczny Gdańsk prywatnie

Fizjoterapeuta nie jest osobą po krótkim kursie czy studiach podyplomowych. To specjalista z wykształceniem medycznym, który ma pełną wiedzę na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu. Większość fizjoterapeutów nie kończy swojej edukacji na samych studiach, a kontynuuje naukę i poszerza wiedzę oraz umiejętności na dodatkowych kursach.

Odpowiednio przeprowadzona fizjoterapia pomoże zwalczyć ból i stany zapalne, wrócić do sprawności sprzed urazu, usprawnić funkcjonowanie narządów ruchu. Fizjoterapeuta może również przeprowadzić terapię usprawniającą układ krążenia, układ moczowy oraz trawienny.

Fizjoterapia to ogólne pojęcie, które obejmuje:

 • fizjoterapię neurologiczną,
 • fizjoterapię ortopedyczną,
 • terapię narządów ruchu,
 • korekcję wad postawy,
 • terapię bólu kręgosłupa i stawów.

Wybierając fizjoterapeutę, warto udać się do sprawdzonego, cieszącego się dobrą opinią specjalisty, ponieważ tylko wykwalifikowana i doświadczona osoba będzie mogła prawidłowo przeprowadzić proces rehabilitacji i dochodzenia do sprawności. Odpowiednio przeprowadzona terapia nie tylko zmniejszy ból i dyskomfort, ale także poprawi jakość życia, ogólny stan ciała oraz… zredukuje poziom stresu (masaż ciała pomaga organizmowi zrelaksować się i rozluźnić).

W czym pomoże Ci fizjoterapeuta?

Aż 80% Polaków cierpli na bóle kręgosłupa – to zmora XXI wieku. Dlaczego skala problemu jest tak duża? Winny jest brak ruchu, siedzący tryb życia, jazda samochodem nawet na krótkich dystansach zamiast przemieszczania się pieszo i ciągłe pochylanie głowy nad telefonem. Oczywiście najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się bólów kręgosłupa jest zmiana trybu życia, jednak jest to proces długofalowy, a efekty będą odczuwalne dopiero po jakimś czasie.

Jeśli chcesz uzyskać szybkie efekty i poprawić komfort swojego życia, z pomocą przyjdzie fizjoterapeuta. Specjalista po zebraniu wywiadu będzie mógł stwierdzić, co jest przyczyną bólu oraz rozpisać plan działania. Fizjoterapeuta, łącząc różne formy terapii sprawi, że poczujesz szybką ulgę.

Oczywiście fizjoterapeuci nie zajmują się wyłącznie leczeniem bólu kręgosłupa. Do gabinetu specjalisty Zdrowy Profil powinny udać się również osoby, które:

 • przebyły uraz czaszkowo-mózgowy lub uraz rdzenia kręgowego,
 • są po urazach, złamaniach kości lub uszkodzeniu stawów,
 • mają stwierdzoną osteoporozę lub cierpią na zmiany zwyrodnieniowe stawów,
 • cierpią na choroby przewlekłe, takie jak stwardnienie rozsiane, mózgowe porażenie dziecięce, astma, choroba Parkinsona, stwardnienie zanikowe boczne,
 • przeszły udar mózgu.

Fizjoterapeuta pomoże Ci również lepiej traktować swoje ciało każdego dnia. Często, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, podczas codziennych czynności narażamy kręgosłup i stawy na przeciążenia. A wystarczy zmiana kilku przyzwyczajeń, np. nauka poprawnego podnoszenia ciężkich przedmiotów z podłogi lub zmiana techniki wstawania z łóżka, aby poczuć różnicę.

Lista dostępnych badań fizjoterapeutycznych

USG narządu ruchu 150 zł
Terapia manualna z zastosowaniem INDIBA Activ (do 60') 170 zł
Pole magnetyczne wraz z terapią manualną (do 60') 170 zł
Ultradźwięki wraz z terapią manualną (do 60') 170 zł
Fala uderzeniowa 70 zł/zabieg
Prądy wraz z terapią manualną (do 60') 170 zł
Laser wraz z terapią manualną (do 60') 150 zł
Laser wysokoenergetyczny 30 zł/zabieg

Fizjoterapeuci

mgr Grzegorz Jakubowski

Fizjoterapeuta

Jestem magistrem fizjoterapii aktywnym zawodowo od 2015 roku, trenerem medycznym, instruktorem zajęć ruchowych oraz nauki pływania. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując w prywatnych gabinetach oraz  w klubach sportowych jak np.  Sokół Radzionków (II liga kobieca siatkówki) oraz Torus Wybrzeże Gdańsk (Ekstraliga piłkarzy ręcznych). Aktualnie jestem fizjoterapeutą reprezentacji Polski w łyżwiarstwie synchronicznym  oraz jestem członkiem sztabu medycznego Arki Gdynia.

W swojej pracy zajmuję się:

 • fizjoterapią stawów, mięśni i innych tkanek miękkich

 • fizjoterapią wad postawy dorosłych i dzieci,

 • fizjoterapią bólów głowy,

 • drenażem limfatycznym,

 • fizjoterapią ortopedyczną i w urazach sportowych,

 • diagnostyką USG narządu ruchu oraz terapią sonofeedback,

 • diagnostyką funkcjonalną dla sportowców i osób aktywnych,

 • fizjoterapią kręgosłupa,

 • fizjoterapią i odnową biologiczną w sporcie,

 • treningiem funkcjonalnym,

 • przygotowaniem do bezpiecznego uprawiania sportu.

W swojej pracy stawiam na kompleksową diagnostykę funkcjonalną uzupełnioną o badanie USG narządu ruchu, które w razie potrzeby wykonuje podczas pierwszej wizyty – są to niezbędne fundamenty pod zaplanowanie i w końcu wykonanie skutecznej fizjoterapii.

Zarezerwuj wizytę

Paweł Surkont

Fizjoterapeuta

Paweł Surkont jest fizjoterapeutą z wieloletnim doświadczeniem. W swojej pracy zajmuje się głównie fizjoterapią: tkanek miękkich, mięśni, stawów, kręgosłupa oraz fizjoterapią ortopedyczną i w urazach sportowych. Korzysta zarówno z terapii manualnej, jak i z fizykoterapii (Indiba Aktiv, fala uderzeniowa, laser wysokoenergetyczny itd.).

Zarezerwuj wizytę

Najczęściej wybierani specjaliści

Poznaj zgrany i wykwalifikowany zespół Centrum Medycznego Zdrowy Profil

prof. dr.hab. n. med. Dariusz Kozłowski Kardiolog, Hipertensjolog, Leczenie omdleń, Kardiolog sportowy
mgr Grzegorz Jakubowski Fizjoterapeuta
dr n. med. Magdalena Kozłowska Neurolog, Program NeuroCovid

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_contains() in /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php:373 Stack trace: #0 /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(358): Smush\Core\Parser\Parser->sanitize_value('href') #1 /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(157): Smush\Core\Parser\Parser->is_safe('href') #2 /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(120): Smush\Core\Parser\Parser->get_element_attributes('<link href="htt...', 'https://zdrowyp...') #3 /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-page-parser.php(35): Smush\Core\Parser\Parser->get_elements_with_image_attributes('<! in /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php on line 373