Endokrynolog Gdańsk

Strona główna » Endokrynolog

Czy wiesz, że aż 22% Polaków może mieć problemy z tarczycą? Może, ponieważ ze względu na niespecyficzne objawy, choroby tarczycy często zostają niezdiagnozowane. Jeśli podejrzewasz, że Twoja tarczyca nie pracuje tak, jak powinna, udaj się do endokrynologa, który pomoże zdiagnozować problem. Oczywiście endokrynolog nie zajmuje się wyłącznie leczeniem chorób tarczycy. Kim w takim razie jest lekarz endokrynolog i w czym się specjalizuje?

neurolog logopeda neurologopeda hematolog coach zdrowia endokrynolog psychiatra gdańsk

Endokrynolog zajmuje się leczeniem nieprawidłowości w działaniu układu hormonalnego, wynikającymi z zaburzeń funkcjonowania gruczołów wydzielanie wewnętrznego. Do gruczołów tych zaliczamy: tarczycę, przytarczyce, jajniki, jądra, przysadkę, nadnercza, trzustkę, szyszynkę i grasicę. Zaburzenia funkcjonowania tych narządów powodują nierównowagę hormonalną, wpływającą na stan całego or ganizmu.

Z pomocy endokrynologa dużo częściej (szacuje się, że około 5 razy częściej) korzystają kobiety. Tak duża różnica wiąże się z tym, że zaburzenia hormonalne, szczególnie te wynikające z nieprawidłowości w działaniu jajników oraz tarczycy, powodują trudności z zajściem w ciążę. Kobiety, które długo starają się o dziecko, bardzo często po dopiero skorzystaniu z pomocy endokrynologa i wyregulowaniu poziomu hormonów zostają mamami.

Endokrynologia to specjalizacja wymagająca wyjątkowo szerokiej wiedzy medycznej. W przypadku zaburzeń hormonalnych lekarz musi spojrzeć na pacjenta całościowo. Nie sprawdza się tu wybiórcze leczenie pojedynczych nieprawidłowości, ponieważ układ hormonalny to harmonijnie działający mechanizm, w którym niezwykle istotne są zależności pomiędzy poziomami poszczególnych hormonów.

W czym pomoże Ci endokrynolog?

Kiedy udać się do endokrynologa? Dolegliwości i problemy, jakie powinny wzbudzić niepokój i skłonić do wizyty u specjalisty to:

  • nagły przyrost lub spadek masy ciała (który trudno wytłumaczyć zmianą trybu życia lub zmianą diety)
  • nagłe pojawienie się problemów skórnych, takich jak trądzik, przesuszona lub bardzo przetłuszczona skóra,
  • problemy ze snem (nadmierna senność lub bezsenność),
  • nadmierna potliwość,
  • nadmierne owłosienie, w szczególności u kobiet lub niekontrolowane wypadanie włosów,
  • u kobiet również zaburzenia miesiączkowania oraz problemy z zajściem lub utrzymaniem ciąży,
  • obrzęki stóp i dłoni.

Choroby, jakie leczy endokrynolog to m.in.: nadczynność i niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto, PCOS, cukrzyca, hiperprolaktynemia, nadczynność i niedoczynność przysadki mózgowej, zespół Cushinga, hirsutyzm, trądzik, niepłodność spowodowana zaburzeniami hormonalnymi.

Odpowiednio wczesne udanie się do endokrynologa umożliwi postawienie trafnej diagnozy i szybkie poprawienie samopoczucia oraz stanu zdrowia za pomocą dobrze dobranego leczenia.
Przygotuj się na to, że pierwsza wizyta u endokrynologa będzie polegała głównie na szczegółowym wywiadzie – możesz spisać na karteczce wszystkie swoje objawy i pytania, by w gabinecie nie zapomnieć o niczym. Endokrynolog po przeprowadzeniu wywiadu zleci serię badań krwi, których wyniki pomogą w ustaleniu leczenia.

Lista dostępnych badań endokrynologicznych

USG tarczycy 200 zł

Endokrynolodzy

lek. med. Agnieszka Sendrowicz

Endokrynolog

Lek. med. Agnieszka Sendrowicz w swojej pracy kładzie nacisk na rozmowę z pacjentem, wytłumaczenie istoty jego dolegliwości, a także zrozumienie zaplanowanej diagnostyki oraz leczenia. W pracy endokrynologa wykorzystuje dotychczas zdobyte doświadczenie internisty oparte na wieloletniej pracy na oddziale szpitalnym oraz w systemie medycyny ratunkowej. Jako endokrynolog przyjmuje wyłącznie pacjentów dorosłych. Lek. med. Agnieszka Sendrowicz pomoże w leczeniu niedoczynności tarczycy, nadczynności tarczycy, choroby Hashimoto, chroby Gavesa-Basedowa, choroby Addisona, hiperprolatynemii, ginekomastii, wól tarczycy i innych chorób endokrynologicznych.

Zarezerwuj wizytę

Najczęściej wybierani specjaliści

Poznaj zgrany i wykwalifikowany zespół Centrum Medycznego Zdrowy Profil

prof. dr.hab. n. med. Dariusz Kozłowski Kardiolog, Hipertensjolog, Leczenie omdleń, Kardiolog sportowy
mgr Grzegorz Jakubowski Fizjoterapeuta
dr n. med. Magdalena Kozłowska Neurolog, Program NeuroCovid

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_contains() in /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php:373 Stack trace: #0 /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(358): Smush\Core\Parser\Parser->sanitize_value('href') #1 /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(157): Smush\Core\Parser\Parser->is_safe('href') #2 /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(120): Smush\Core\Parser\Parser->get_element_attributes('<link href="htt...', 'https://zdrowyp...') #3 /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-page-parser.php(35): Smush\Core\Parser\Parser->get_elements_with_image_attributes('<! in /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php on line 373