Poradnik:

NEUROLOG – PYTANIA I ODPOWIEDZI

Strona główna » Porady zdrowotne » NEUROLOG – PYTANIA I ODPOWIEDZI
neurolog gdańsk

KIM JEST NEUROLOG?

 

Neurolog jest lekarzem, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego człowieka.

JAKIE CHOROBY LECZY NEUROLOG?

 

Neurolog diagnozuje i leczy między innymi:
– zwyrodnienia kręgosłupa,
– rwę kulszową,
– padaczkę,
– stwardnienie rozsiane,
– chorobę Parkinsona,
– chorobę Alzheimera,
– udar mózgu oraz stany po udarze mózgu,
– stany po zapaleniu mózgu, rdzenia, opon mózgowo-rdzeniowych,
– guzy i tętniaki mózgu,
– migrenę i inne bóle głowy,
– nerwicę,
– miastenię, miopatię, miotonię.

CZY DO NEUROLOGA POTRZEBNE JEST SKIEROWANIE?

 

Jeżeli chcesz udać się do poradni neurologicznej w ramach ubezpieczenia NFZ, to potrzebne będzie skierowanie od lekarza rodzinnego lub innego lekarza pierwszego kontaktu.
Na wizytę w ramach ubezpieczenia NFZ trzeba czekać średnio od kilku tygodni do około roku. Terminy oczekiwania na świadczenia można sprawdzić w Ogólnopolskim Informatorze o Czasie Oczekiwania na Świadczenia Medyczne.

Jeżeli chcesz skorzystać z usługi komercyjnej to skierowanie od lekarza rodzinnego nie będzie Ci potrzebne.
Czas oczekiwania na wizytę komercyjną jest znacznie krótszy i wynosi zwykle od kilku dni do około 2 tygodni (choć zdarzają się specjaliści, do których trzeba czekać dłużej). Czasem można zapisać się tego samego dnia lub z dnia na dzień.

KIEDY ZGŁOSIĆ SIĘ DO NEUROLOGA?

 

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wiele dolegliwości uznawanych za neurologiczne może mieć źródło w innych schorzeniach np. zawroty głowy mogą być wywołane chorobą błędnika (wtedy odpowiednim specjalistą okaże się laryngolog). Ważne jest jednak to, aby nie bagatelizować objawów i udać się do specjalisty, który po odpowiednich badaniach wdroży leczenie lub (jeżeli zajdzie taka potrzeba) skieruje do innego, odpowiedniego specjalisty.

Poniżej przedstawimy listę objawów, które powinny skłonić Cię do wizyty u neurologa, ponieważ mogą wynikać bezpośrednio ze schorzeń neurologicznych. Dolegliwości, które powinien zbadać neurolog to:

– bóle głowy i twarzy – napadowe, okresowe lub ciągłe – gdy przyczyna nie jest znana lub leczenie jest nieskuteczne;
– bóle szyi, karku,pleców, lędźwi i krzyża, a także kończyn – szczególnie gdy ból jest silny, pogarszający się lub przedłużający się, a dotychczasowe leczenie nie przyniosło rezultatów;
– pogarszanie się pamięci, orientacji i koncentracji uwagi;
– powtarzające się, nawet niecałkowite, krótkotrwałe utraty przytomności czy świadomości;
– omamy i urojenia (zwłaszcza u osób starszych);
– narastające objawy nieprawidłowej funkcji układu nerwowego, takie jak: osłabienie mięśni, wzmożona męczliwość mięśni, spowolnienie ruchowe, niedoczulica, zaburzenia widzenia, słuchu, węchu, smaku, równowagi, mowy, połykania, chodu i inne;
– drżenie rąk, jeśli nie występuje wyłącznie w czasie emocji czy po wypiciu kawy lub innych napojów pobudzających;
– zaburzenia snu (trudności w zaśnięciu, wczesne lub wielokrotne wybudzanie się ze snu w nocy);
– uczucie drętwienia lub mrowienia, niezależnie od umiejscowienia i czasu trwania.

 

NEUROLOG W CENTRUM MEDYCZNYM ZDROWY PROFIL

 

W naszym Centrum przyjmuje neurolog dr n. med. Magdalena Kozłowska.

 

Dr n. med. Magdalena Kozłowska jest specjalistą neurologiem z wieloletnim doświadczeniem i dyplomowanym coachem zdrowia. Wraz z zespołem fizjoterapeutów, dietetyków oraz lekarzy specjalistów ortopedii, rehabilitacji medycznej i kardiologii, w kompleksowy sposób pomaga pacjentom ze schorzeniami neurologicznymi. W kręgu jej szczególnych zainteresowań znajdują się bóle i zawroty głowy, bóle kręgosłupa oraz omdlenia.

Na wizytę możesz umówić się telefonicznie pod numerem 664-174-000.

 

Kategoria:
Tagi:
Napisane przez: admin Dnia: 6.11.2017 Ocena:
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
2 komentarze

2 komentarze

  • Ciekawy i pomocny artykuł! Bardzo podoba mi się, jak przejrzysto zostały przedstawione odpowiedzi na różne pytania dotyczące neurologii. Dzięki temu artykułowi można łatwo znaleźć informacje na temat różnych schorzeń i dowiedzieć się, jak odpowiednio się nimi zająć. Polecam przeczytanie tego artykułu wszystkim, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat neurologii.

  • Artykuł na temat pytań i odpowiedzi z neurologiem jest bardzo przydatny i interesujący. Opisuje on najważniejsze zagadnienia z dziedziny neurologii i udziela odpowiedzi na popularne pytania dotyczące tej specjalizacji. Dzięki czytelnej strukturze i klarownym odpowiedziom, artykuł dostarcza wartościowych informacji dla osób poszukujących wiedzy na temat swojego zdrowia neurologicznego. Polecam lekturę wszystkim, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat neurologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *