Fizykoterapia – laser

Strona główna » Fizykoterapia – laser
etrapia manualna gdańsk prywatnie, fizykoterapia gdańsk prywatnie laser wysokoenergetyczny Gdańsk prywatnie

Fizykoterapia to rodzaj terapii wykorzystującej różnego typu zjawiska fizyczne do uśmierzania bólu, leczenia schorzeń i przyspieszania regeneracji. Jednym z takich zjawisk jest promieniowanie laserowe.

Laseroterapia polega na miejscowym lub bardziej rozległym naświetlaniu powierzchni ciała energią promieniowania laserowego. Efekt, jaki zostanie osiągnięty, uzależniony jest od długości naświetlania, miejsca, na którym przeprowadzany jest zabieg oraz typu użytego lasera.

Wyróżnić możemy trzy podstawowe typy laserów:

  • lasery biostymulacyjne – to te stosowane właśnie w fizykoterapii. Są to lasery nisko i średnioenergetyczne, które wykorzystują niewielkie dawki energii do zainicjowania lub pobudzenia odpowiedzi fizjologicznej organizmu,
  • lasery średnioenergetyczne – wykorzystywane są również w leczeniu nowotworów,
  • lasery wysokoenergetyczne – wykorzystywane w medycynie estetycznej i chirurgii.

Biostymulacja laserowa stosowana jest w celu przyniesienia ulgi w dolegliwościach bólowych, które spowodowane są urazami, a także łagodzenia bólów reumatoidalnych, bólów kręgosłupa wywołanych zwyrodnieniami oraz do leczenia nerwobóli. Laser ma też działanie przeciwzapalne, rozkurczowe, regenerujące, przeciwobrzękowe i przeciwkrwotoczne.

Prywatna fizykoterapia – laser – przebieg zabiegu

Terapia laserem jest bezpiecznym i nieinwazyjnym zabiegiem, do którego nie trzeba w żaden sposób się przygotowywać. Należy pamiętać jedynie o tym, by przed zabiegiem nie używać tłustych kremów czy balsamów, szczególnie w tych miejscach, które mają być poddawane terapii. Pacjent w trakcie naświetlania laserem przebywa w pozycji siedzącej lub leżącej – w zależności od tego, jakie części ciała poddawane będą działaniu lasera. Podczas zabiegu pacjent musi mieć na sobie specjalne okulary, chroniące oczy przed działaniem lasera. Osoba przeprowadzająca zabieg, używając urządzenia przypominającego długopis, będzie kierowała wiązki światła o odpowiednio ustawionych parametrach na poszczególne miejsca na skórze pacjenta. Podczas naświetlania pacjent nie powinien się ruszać, by nie zakłócić działania sondy.

Cały zabieg trwa ok. 10-20 min., w zależności od powierzchni, jaka jest naświetlana. Zazwyczaj lekarz zlecający laseroterapię przepisuje całą serię zabiegów, zwykle od 6 do 15 sesji.

Skutki uboczne lasera

Właściwie wykonana laseroterapia nie powinna dawać żadnych poważniejszych skutków ubocznych. Właśnie dlatego nie należy zapominać o tym, by wybierając miejsce, w którym zostanie wykonana terapia, decydować się wyłącznie na sprawdzone ośrodki, zatrudniające doświadczonych specjalistów.

Nawet dobrze wykonana laseroterapia może zostawić jednak kilka śladów, które sprawią chwilowy dyskomfort. Mowa o skutkach, takich jak lekkie zaczerwienienie czy obrzęk, rumień lub swędzenie skóry. Objawy te powinny jednak minąć najpóźniej po kilku dniach od zabiegu.

Nie należy zapominać o tym, że nie każdy może poddać się laseroterapii. Do bezwzględnych przeciwwskazań należą: nowotwory, ciąża, wysoka gorączka, padaczka oraz choroba wieńcowa.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_contains() in /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php:373 Stack trace: #0 /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(358): Smush\Core\Parser\Parser->sanitize_value('href') #1 /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(157): Smush\Core\Parser\Parser->is_safe('href') #2 /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(120): Smush\Core\Parser\Parser->get_element_attributes('<link href="htt...', 'https://zdrowyp...') #3 /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-page-parser.php(35): Smush\Core\Parser\Parser->get_elements_with_image_attributes('<! in /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php on line 373