Fizykoterapia – terapia manualna z zastosowaniem urządzenia INDIBA Activ

Strona główna » Fizykoterapia – terapia manualna z zastosowaniem urządzenia INDIBA Activ
indiba gdańsk prywatnie

Przewlekłe bóle kręgosłupa, kontuzje, stany zapalne spowodowane urazami, przykurcze mięśni – każda z tych dolegliwości wymaga konsultacji ze specjalistą, a leczenie polega zwykle na fizjoterapii i rehabilitacji. Przez bardzo długi czas lekarz oraz pacjent musieli wybierać – albo terapia manualna, albo sesje terapeutyczne z użyciem specjalistycznych urządzeń, ponieważ trudno było połączyć te dwie formy fizjoterapii podczas jednej wizyty w gabinecie.

Rozwiązaniem jest nowoczesna koncepcja leczenia, czyli terapia manualna z zastosowaniem urządzenia INDIBA Activ, która daje szybsze efekty niż jakakolwiek inna forma rehabilitacji.

Co to jest INDIBA Activ? To technologia, dzięki której możliwe jest doprowadzenie do tkanek termicznego i nietermicznego prądu, przy pomocy specjalnych elektrod. W połączeniu z zastosowaniem terapii manualnej daje spektakularne efekty w krótkim czasie (pacjent wyraźnie odczuwa je już po pierwszym zabiegu). Co sprawia, że terapia działa tak szybko? INDIBA Activ działa nie tylko na tkanki miękkie, ale również chrzęstne i kostne, umożliwiając kompleksową regenerację.

Terapia INDIBA Activ wykorzystywana jest do leczenia m.in.: urazów mięśniowych, urazów stawów, zwiększonego napięcia mięśniowego, bólów kręgosłupa, przykurczy mięśni, stłuczeń, złamań, stanów zapalnych, obrzęków, nietrzymania moczu.

Prywatna fizykoterapia – terapia manualna z zastosowaniem urządzenia INDIBA Activ – przebieg zabiegu

Terapia z użyciem technologii INDIBA Activ jest zupełnie bezpieczna i nieinwazyjna. Nie wymaga specjalnego przygotowania przed zabiegiem.

Pacjent w Centrum Medycznym Zdrowy Profil podczas zabiegu zwykle przebywa w pozycji leżącej. Terapeuta przeprowadza odpowiednio dobraną terapię manualną, korzystając jednocześnie z dwóch elektrod, doprowadzających do tkanek prąd termiczny lub nietermiczny, który umożliwia osiągnięcie pożądanych efektów terapeutycznych. Pacjent w czasie zabiegu odczuwa jedynie przyjemne ciepło. Terapia przy pomocy elektron INDIBA Activ nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych, nie powoduje podrażnień czy pieczenia skóry, dzięki czemu może być stosowana na całym ciele bez ograniczeń. Mogą z niej korzystać właściwie wszyscy, niezależnie od wieku czy stanu zdrowia – jedynymi przeciwwskazaniami są ciąża oraz aktywny implant elektryczny w ciele.

Indiba – efekty

INDIBA Activ to najbardziej wartościowy, najskuteczniejszy, a przede wszystkim najszybszy rodzaj terapii stosowanej w leczeniu przewlekłego bólu oraz stanów pourazowych. Efekty terapeutyczne, jakie daje połączenie terapii manualnej z zastosowaniem urządzenia INDIBA Activ to:

  • rozluźnienie mięśni – podczas terapii naczynia krwionośne rozszerzają się, a tkanki są lepiej odżywione,
  • regeneracja tkanek – poprawia się miejscowy metabolizm tkankowy,
  • redukcja obrzęków – możliwa jest dzięki zwiększeniu ukrwienia i poprawie krążenia limfy,
  • zniesienie dolegliwości bólowych – na które składają się wszystkie trzy powyższe czynniki, czyli rozluźnienie mięśni, zredukowanie uciążliwych obrzęków oraz szybka regeneracja tkanek.

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_contains() in /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php:373 Stack trace: #0 /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(358): Smush\Core\Parser\Parser->sanitize_value('href') #1 /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(157): Smush\Core\Parser\Parser->is_safe('href') #2 /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(120): Smush\Core\Parser\Parser->get_element_attributes('<link href="htt...', 'https://zdrowyp...') #3 /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-page-parser.php(35): Smush\Core\Parser\Parser->get_elements_with_image_attributes('<! in /home/users/zdrowy01/public_html/domains/zdrowyprofil.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php on line 373