Holter HELP

Strona główna » Holter HELP

Holter EKG to badanie pozwalające na skontrolowanie pracy serca podczas dłuższego okresu czasu niż zwykłe EKG. Standardowa elektrokardiografia, wykonywana zwykle tylko przez kilka minut, daje jedynie wycinek z całości obrazu, natomiast Holter pozwala na uzyskanie pełnej i kompletnej analizy pracy serca.

Czym w takim razie jest Holter HELP? To możliwość zamówienia badania Holter EKG bez wychodzenia z domu – przez Internet lub telefonicznie. Urządzenie rejestrujące zostaje przesłane kurierem na dowolny adres, a wykwalifikowany konsultant poinstruuje pacjenta, jak samodzielnie podłączyć aparat. Holter HELP To usługa będąca idealnym rozwiązaniem m.in. dla seniorów oraz osób, które mają utrudnione wychodzenie z domu i poruszanie się lub po prostu nie mają czasu, a muszą pilnie wykonać badanie za pomocą Holtera EKG.

Badanie Holter EKG może być przeprowadzane w trybie ciągłym i automatycznym lub w trybie event Holter. W pierwszym przypadku rejestrator działa bez udziału pacjenta, w drugim pacjent powinien naciskać dedykowany przycisk za każdym razem, kiedy poczuje niepokojące dolegliwości, takie jak kołatanie serca, zawroty głowy czy duszności.

Holter HELP prywatnie – przebieg badania

Usługa Holter HELP to przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu. Jeśli zdecydujesz się na wykonanie badania Holter EKG w trybie HELP, wystarczy, że złożysz zamówienie online lub telefonicznie. Aparat zostanie dostarczony w dowolne, wskazane przez Ciebie miejsce w Polsce, za pośrednictwem kuriera. Kiedy odbierzesz przesyłkę, powinieneś niezwłocznie skontaktować się telefonicznie ze specjalistą, który pomoże Ci uruchomić oraz prawidłowo podpiąć aparat. Zanim jednak to nastąpi, konsultant przeprowadzi z Tobą wywiad dotyczący Twojego zdrowia.

W trakcie badania aparat będzie Ci towarzyszył przez całą dobę. W zależności od tego, jaką opcję wybierzesz, badanie może trwać od 24h do nawet 30 dni. Pamiętaj, że im dłużej prowadzona będzie rejestracja czynności serca, tym większe będzie prawdopodobieństwo wykrycia niebezpiecznych chorób lub zaburzeń. Rejestrator, który przypomina niewielki walkman, będziesz nosił przy pasku, a do klatki piersiowej przyklejone będziesz miał niewielkie i nierzucające się w oczy elektrody, które należy wymieniać co 24h. Podczas badania powinieneś prowadzić normalny tryb życia, chodzić do pracy, na spacery, wypoczywać czy uprawiać sport. W trakcie badania do Twojej dyspozycji będą konsultanci, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie Twoje pytania.

Po zakończeniu badania należy spakować aparat i odesłać go za pośrednictwem kuriera. Wyniki z badania dostępne będą w ciągu 24h od momentu dostarczenia Holtera do placówki.

Holter – jak działa?

Zwykłe badanie EKG jest często niewystarczające i zbyt krótkie, by pokazać pełen obraz pracy serca. Zauważył to biofizyk Norman Holter, który wykazał potrzebę przeprowadzania dłuższego monitoringu i jako pierwszy opisał metodę długotrwałej rejestracji EKG z automatycznym zapisem. To właśnie od jego nazwiska wzięła się nazwa badania Holter EKG.
Zasada, na jakiej opiera się działanie badania Holter EKG, jest taka sama, jak w przypadku standardowego EKG. W uproszczeniu badanie to polega na rejestracji czynności mięśnia sercowego poprzez pomiar różnicy potencjałów umieszczonych na skórze klatki piersiowej elektrod.